نرم افزار رستوران و كافی شاپ آرمینا فود
استقلالی یا پرسپولیسی - فرکی: گردان را به پرسپولیس نمی‌دهیم

برای حمایت از ما بر روی مطالب کلیک کرده و اجازه دهید تبلیغ باز شود...

فرکی: گردان را به پرسپولیس نمی‌دهیم

نویسنده :م ر
تاریخ:سه شنبه 25 آذر 1393-01:47 ق.ظ

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: مربیان در فوتبال ایران همواره باید به جای یک برنامه‌ریزی دو ـ سه برنامه داشته باشند!
فرکی: گردان را به پرسپولیس نمی‌دهیم
به گزارش افکارنیوز،حسین فرکی درباره شرایط تیم فوتبال سپاهان و حضور این تیم در فصل نقل و انتقالات صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

شما از هفته هشتم هدایت سپاهان را بر عهده گرفتید. در این ۹ هفته‌ای که مسئولیت فنی سپاهان را بر عهده داشتید ارزیابی‌تان از این تیم چیست؟

از هفته هشتم به این طرف که من سرمربی سپاهان شدم حس می‌کنم با توجه به مشکلاتی که داشتیم از نظر نتیجه عملکرد خوبی داشتیم و امتیازاتی که باید می‌گرفتیم را گرفتیم هر چند که می‌توانستیم بهتر هم عمل کنیم اما به هر حال ما بازیکنان محروم، مصدوم و سرباز داشتیم که در مقایسه با این مسائل که گفتم وقتی عملکرد را می‌سنجم به نظرم خوب بوده است اما ما به آینده امید داریم و می‌توانیم شرایط خوبی که داریم را ادامه بدهیم.

 برای تیمی مثل سپاهان که روی نوار موفقیت قرار داشت تعطیلات ۵۰ روزه لیگ مشکل‌ساز است یا نه؟

قطعا برای ما خوب نبود چرا که شاید تعطیلات برای تیم‌های دیگر خوب باشد اما برای ما نه چرا که دو هفته‌ای بود با در اختیار داشتن تیم کامل دو بازی پشت سر هم را از پیکان و گسترش فولاد بردیم اما اینکه در آینده چه می‌شود را نمی‌دانم.

برنامه‌ریزی شما برای تعطیلات ۵۰ روزه لیگ برتر چیست؟

البته ما از قبل برنامه‌ای ریخته بودیم اما شرایط به گونه‌ای است که همیشه مربیان باید دو سه بار برنامه‌ریزی کنند! این هم به این دلیل است که امکان تغییر در برنامه‌ها به وجود می‌آید و جدیدا هم که گفته‌اند ممکن است لیگ برتر زودتر آغاز شود و همین کلمه ممکن است یعنی اینکه باید برای همه چیز آماده باشیم. ما هم برای تعطیلات ۴۰ روزه برنامه ریخته‌ایم و هم تعطیلات ۵۰ روزه البته طبق برنامه ما ۱۲ روز به بازیکنان‌مان استراحت دادیم و از سوم دی ماه تمرینات‌مان را آغاز می‌کنیم.

 اردوی آماده‌سازی هم در برنامه‌هایتان دارید؟

بله، یک اردوی کیش طراحی شده هر چند که دوست داشتیم اردوی خارجی داشته باشیم تا با تمرکز بیشتری کار کنیم ولی به دلیل اینکه ملی‌پوشان مان را در اختیار نداریم و هم اینکه در فصل نقل و انتقالات هستیم چون امکان داشت که نتوانیم اردوی باکیفیتی خارج از ایران داشته باشیم به همین دلیل اردوی کیش پیش‌بینی شد. البته به ما گفته‌اند که تورنمنتی قرار است در مشهد و از ۱۹ دی برگزار شود که اگر این اتفاق بیفتد تمایل داریم در این تورنمنت شرکت کنیم البته اردویی هم در تهران پیش‌بینی کرده‌ایم و همراه با بازی تدارکاتی که بعد از آن هم به مسابقات لیگ نزدیک می‌شویم.

اینکه عده‌ای می‌گویند سپاهان چراغ خاموش به سمت قهرمانی حرکت می‌کند را قبول دارید؟

به نظر من رقابت در بالای جدول شدید است و از الان چیزی مشخص نیست که چه تیمی می‌تواند قهرمان باشد و زمان رقابت هم میان تیم‌های بالای جدول مشخص نیست اما اعتقادم این است که چراغ خاموش حرکت کنیم و در زمان لازم به سمت قهرمانی برویم.

 چه تیم‌هایی را مدعی اصلی قهرمانی می‌دانید؟

به نظر من ۵ تیم بالای جدول مدعی قهرمانی هستند و همه آنها به یک اندازه شانس دارند.

با توجه به اینکه در فصل نقل و انتقالات قرار داریم برنامه‌های باشگاه سپاهان در این دوره چیست؟

باید بگویم که مسئله نقل و انتقالات بازیکنان شاید برای تیم‌های دیگر راحت باشد اما برای ما سخت است چون تیمی مدعی هستیم و اگر قرار است بازیکن مدعی جذب کنیم باید بازیکنی باشد که به درد کار ما بخورد و بازیکن نیمکت‌نشین نمی‌خواهیم البته اگر چنین بازیکنانی هم گیر نیاوریم از جوانان خودمان استفاده می‌کنیم. البته درباره بازیکنان خارجی باید بگویم که تمایل خود من استفاده از بازیکنان داخلی است اما چون تیم‌های بالای جدول به دلیل رقابت مستقیم با ما بازیکنان‌شان را به ما نمی‌دهند و از طرف دیگر تیم‌های پایین جدول بازیکنان خوب‌شان را به راحتی از دست نمی‌دهند به همین دلیل است که می‌گویم نقل و انتقالات در نیم‌فصل برای ما کار سختی است. البته اگر نتوانیم بازیکن مورد دلخواه داخلی جذب کنیم به سمت بازیکنان خارجی خواهیم رفت اما باید بازیکنانی جذب شوند که با کیفیت باشند. جذب بازیکن خارجی سخت است و در جذب آن نباید اشتباه کنید و باید با هزینه معقول برای ۱۳ بازی بازیکن بگیریم.

 در چه پست‌هایی نیاز به بازیکن دارید؟

در پست هافبک میانی و دفاع چپ نیاز به بازیکن داریم البته الان هم جوانانی مثل علی کریمی برای ما بازی می‌کنند اما شاید در ادامه راه به مشکل بخوریم و به همین دلیل باید تیم را تقویت کنیم.

فارس: مدیرعامل باشگاه سپاهان درباره حضور آندرانیک تیموریان در سپاهان گفته نمی‌تواند در این باره صحبت کند. این در حالی است که به نظر می‌رسد شما برای پست هافبک میانی نیاز به بازیکن دارید.

مدیرعامل باشگاه سپاهان کاملا درست می‌گوید و من هم پاسخ او را می‌دهم چون نه آندو و نه باشگاه او هنوز تکلیف او را نمی‌دانند و ما هم در این باره نمی‌توانیم صحبتی انجام دهیم.

به نظر می‌رسد رضا حقیقی که گفته از پرسپولیس جدا می‌شود بازیکن آینده سپاهان باشد شما این مسئله را تأیید می کنید؟

چیزی که من در این باره می‌گویم برای شما سندیت و قطعیت دارد. همه بازیکنان فوتبال برای من از نظر فنی قابل احترام هستند اما شاید خیلی‌ها مصاحبه کنند که طوری برداشت شود که سپاهان آنها را می‌خواهد اما واقعیت این است که راجع به این بازیکن هیچ فکر و برنامه‌‌ای نداریم.

 لیست تیم ملی در حالی اعلام شد که بازیکنان شایسته‌ای مثل خلعتبری، رحمتی و غلامرضا رضایی در این لیست حضور ندارند. به اعتقاد شما عدم دعوت از این بازیکنان فنی است یا غیرفنی؟

بهترین پاسخ برای این سوال حرف‌های خود کی‌روش است که البته درباره دلایل دعوت کردن یا نکردن بازیکن صحبتی نکرده البته اینکه بعضی از گزینه‌های خوب به تیم ملی دعوت نمی‌شوند را خود کادر فنی تیم ملی باید پاسخگو باشد چرا که هر مربی سلیقه‌ای دارد اما به اعتقاد من خلعتبری می‌توانست به تیم ملی دعوت شود و این اعتقاد شخصی من است اما اگر مسائل غیرفنی است که من نمی‌توانم پاسخ دهم و مسائل غیرفنی به خود کی‌روش برمی‌گردد اما به اعتقاد من خلعتبری می‌توانست در جام ملت‌ها به تیم ملی کمک کند هر چند که بحث تیم ملی بعد از جام ملت‌ها متفاوت است.

چه تفاوتی دارد؟

به هر حال تا بازی‌های مقدماتی جام جهانی زمان زیادی است و شاید خیلی از بازیکنان بعد از جام ملت‌ها از تیم ملی بروند.

 شما در حالی در سپاهان جایگزین زلاتکو کرانچار شدید که این روزها صحبت از تفاوت فرهنگی او و کشورمان به گوش می‌رسد. در این باره چه نظری دارید؟

باید بگویم که آرشیو صحبت‌های من درباره کرانچار موجود است و آخرین باری هم که او را دیدم زمانی بود که با دسته گل به خانه او رفتم و او هم استقبال خوبی از من کرد و جابجایی میان من و کرانچار به خوبی انجام شد و ارتباط صمیمانه‌ای با هم داشتیم اما چون در جایگاهی هستم که قبلا کرانچار بوده بهتر است من در این باره حرفی نزنم. البته به نظر من بهتر است صحبت‌هایی که از طریق بازیکنان مطرح می‌شود در نظر بگیریم چون همه او را تأیید می‌‌کنند و بهتر است که من هم حرفی نزنم.

 شما با مربیان خارجی زیادی کار کرده‌اید. آیا آنها هم با کشور ما تفاوت فرهنگی داشتند؟

من سال‌ها با برانکو کار کردم و هیچ چیزی از او ندیدم و او یک مربی خوب و با شخصیت بود که به فرهنگ کشور ما احترام می گذاشت البته با گده و زرنوف هم کار کردم که همه آنها شرایط فرهنگی حاکم بر کشورمان را محترم می‌شمردند.

به عنوان سوال پایانی این روزها صحبت از حضور شهاب گردان در پرسپولیس شنیده می‌شود. ایا شما به عنوان سرمربی سپاهان چنین اجازه‌ای به دروازه‌بان‌تان می‌دهید؟

ما دو دروازه‌بان جوان به نام‌های صدقیان و امینی داریم و دو گلر خوب به نام‌های گردان و احمدی و هیچ تمایلی نداریم که این بازیکنان از ما جدا شوند. این قضیه از نظر من منتفی است و این اتفاق نخواهد افتاد. خوشحال هستم که رحمان احمدی در تیم ملی حضور داردو امیدوارم که گردان هم با فرصت‌هایی که به دست می‌اورد برای تیم ملی انتخاب شود.


نوع مطلب : پرسپولیس  سایر تیم ها 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


محصولات ویژه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic